Opis
Šta je reuma/kostobolja i da li melem protiv reume može da pomogne?
Reuma ili kostobolja je bolna i progresivna bolest, koja pogađa sve delove tela (zglobove, mišiće, tetive, kosti), pa čak i lobanju. Još uvek nisu poznati konkretni uzroci nastanka ove autoimune bolesti koja često ima hronično stanje, pa se pretpostavlja da je presudan genetski faktor. Melem protiv reume predstavlja efikasno rešenje.
Kako da prepoznate neke od najčešćih simptoma reume?
Neki od prvih simptoma reume se manifestuju bolom u zglobovima, mišićima i tetivama, a može se pojaviti crvenilo i otok na koži. Simptomi u predelu ruke su najčešći, a kada se radi o reumi u nogama, primećuje se otežano kretanje.
Melem protiv reume
Upotreba melema kao sredstva za borbu protiv reume je veoma efikasna.
Melem predstavlja kombinaciju biljnih ulja (maslina, badem) i eteričnih ulja (eukaliptus, ruzmarin, kleka, lavanda, menta). Namenjen je lokalnoj upotrebi. Deluje anestetički, protivupalno i antibakterijski, ublažava bol, pomaže kod sportskih i drugih povreda. Pogodan je kod terapeutskih i relax masaža.
UPOTREBA
Melem naneti, u tankom sloju, na bolna mesta više puta dnevno.
Sastojci:
Badem – ulje sa visokim sadržajem masnih kiselina, vitamina A, B-kompleksa, E. Najčešće primenjivano ulje u kozmetici, koje dubinski hidrira i hrani kožu. Usporava proces starenja kože, čineći je elastičnom i sjajnom, sprečava perutanje kože.
Maslina – ulje je dobijeno specijalnim procesom proizvodnje, kako bi se njegova primena u kozmetičkim preparatima maksimalno iskoristila. Poboljšanje fizičkih karakteristika ovog ulja, ogleda se pre svega u minimalnim količinama boje i mirisa, što mu pruža široku upotrebu u kozmetičkoj industriji. Dodatak prirodnog vitamin E, obezbeđuje ovom ulju veću stabilnost i čini ga otpornijim na užeglost.
Etarska ulja – su najkoncentrovaniji oblik, lekovitih sastojaka jedne biljke. Uglavnom se dobijaju destilacijom ili presovanjem biljke ili nekih njenih delova. To su lako isparljive, nemasne supstance, intenzivnog mirisa. Delovanje jednog etarskog ulja zavisi od kombinacije i koncentracije raznih hemijskih supstanci koje se nalaze u njegovom sastavu. Na sastav i kvalitet etarskih ulja utiču karakeristike zemljišta, nadmorska visina, klima, način berbe i tehnika proizvodnje.